RN731JTTD8660D10
Mfr.Part #
RN731JTTD8660D10
Description
RES 866 OHM 0.5% 1/16W 0603
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
866Ohm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Datasheets
RN731JTTD8660D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8660D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 866Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C