RN731JTTD8660C50
Mfr.Part #
RN731JTTD8660C50
Description
RES 866 OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
866Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD8660C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8660C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 866Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C