RN731JTTD8660B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8660B25
Description
RES 866 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
866Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD8660B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8660B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 866Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C