RN731JTTD8660B05
Mfr.Part #
RN731JTTD8660B05
Description
RES 866 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
866Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD8660B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8660B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 866Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C