RN731JTTD85R6F50
Mfr.Part #
RN731JTTD85R6F50
Description
RES 85.6 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
85.6Ohm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W