RN731JTTD85R6F25
Mfr.Part #
RN731JTTD85R6F25
Description
RES 85.6 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
85.6Ohm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD85R6F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD85R6F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 85.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C