RN731JTTD85R6B50
Mfr.Part #
RN731JTTD85R6B50
Description
RES 85.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
85.6Ohm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Pbfree Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD85R6B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD85R6B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 85.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C