RN731JTTD85R6B25
Mfr.Part #
RN731JTTD85R6B25
Description
RES 85.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
e3
Height :
450μm
Thin Film
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Resistance :
85.6Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD85R6B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD85R6B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 85.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C