RN731JTTD8562F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8562F50
Description
RES 85.6K OHM 1% 1/16W 0603
2
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Resistance :
85.6kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8562F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8562F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 85.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C