RN731JTTD8562F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8562F25
Description
RES 85.6K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Series :
RN73
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
85.6kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD8562F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8562F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 85.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C