RN731JTTD8562D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8562D25
Description
RES 85.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
85.6kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD8562D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8562D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 85.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C