RN731JTTD8562D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8562D100
Description
RES 85.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
85.6kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
EAR99
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD8562D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8562D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 85.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C