RN731JTTD8562B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8562B50
Description
RES 85.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
85.6kOhm
Datasheets
RN731JTTD8562B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8562B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 85.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C