RN731JTTD8562B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8562B25
Description
RES 85.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Resistance :
85.6kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD8562B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8562B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 85.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C