RN731JTTD8561F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8561F25
Description
RES 8.56K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Resistance :
8.56kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD8561F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8561F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.56kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C