RN731JTTD8561F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8561F100
Description
RES 8.56K OHM 1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
RN73
Case Code (Metric) :
Resistance :
8.56kOhm
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD8561F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8561F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.56kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C