RN731JTTD8561D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8561D25
Description
RES 8.56K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.56kOhm
Datasheets
RN731JTTD8561D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8561D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.56kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C