RN731JTTD8561D10
Mfr.Part #
RN731JTTD8561D10
Description
RES 8.56K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
8.56kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD8561D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8561D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.56kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C