RN731JTTD8561B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8561B50
Description
RES 8.56K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
8.56kOhm
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD8561B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8561B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.56kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C