RN731JTTD8560F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8560F25
Description
RES 856 OHM 1% 1/16W 0603
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
856Ohm
Datasheets
RN731JTTD8560F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8560F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 856Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C