RN731JTTD8560F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8560F100
Description
RES 856 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Resistance :
856Ohm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V