RN731JTTD8560D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8560D100
Description
RES 856 OHM 0.5% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Resistance :
856Ohm
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
RN73
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD8560D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8560D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 856Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C