RN731JTTD8560C10
Mfr.Part #
RN731JTTD8560C10
Description
RES 856 OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
856Ohm
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C