RN731JTTD8560B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8560B50
Description
RES 856 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Resistance :
856Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
2
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V