RN731JTTD84R5F50
Mfr.Part #
RN731JTTD84R5F50
Description
RES 84.5 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
84.5Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD84R5F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD84R5F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 84.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C