RN731JTTD84R5F100
Mfr.Part #
RN731JTTD84R5F100
Description
RES 84.5 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
EAR99
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
84.5Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD84R5F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD84R5F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 84.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C