RN731JTTD84R5D25
Mfr.Part #
RN731JTTD84R5D25
Description
RES 84.5 OHM 0.5% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Resistance :
84.5Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%