RN731JTTD84R5D100
Mfr.Part #
RN731JTTD84R5D100
Description
RES 84.5 OHM 0.5% 1/16W 0603
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
84.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD84R5D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD84R5D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 84.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C