RN731JTTD84R5C25
Mfr.Part #
RN731JTTD84R5C25
Description
RES 84.5 OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
84.5Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD84R5C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD84R5C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 84.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C