RN731JTTD84R5B50
Mfr.Part #
RN731JTTD84R5B50
Description
RES 84.5 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Resistance :
84.5Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD84R5B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD84R5B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 84.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C