RN731JTTD84R5B25
Mfr.Part #
RN731JTTD84R5B25
Description
RES 84.5 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
84.5Ohm
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD84R5B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD84R5B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 84.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C