RN731JTTD8452F50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD8452F50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 84.5K OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Series :
RN73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
84.5kOhm