RN731JTTD8452F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8452F25
Description
RES 84.5K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
yes
Case Code (Metric) :
Resistance :
84.5kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD8452F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8452F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C