RN731JTTD8452F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8452F100
Description
RES 84.5K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
84.5kOhm
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD8452F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8452F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C