RN731JTTD8452D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8452D25
Description
RES 84.5K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Resistance :
84.5kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Datasheets
RN731JTTD8452D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8452D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C