RN731JTTD8452D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8452D100
Description
RES 84.5K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
84.5kOhm
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD8452D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8452D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C