RN731JTTD8452C50
Mfr.Part #
RN731JTTD8452C50
Description
RES 84.5K OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
84.5kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm