RN731JTTD8452C25
Mfr.Part #
RN731JTTD8452C25
Description
RES 84.5K OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
84.5kOhm
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W