RN731JTTD8452B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8452B50
Description
RES 84.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
84.5kOhm
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8452B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8452B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C