RN731JTTD8451F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8451F50
Description
RES 8.45K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
8.45kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD8451F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8451F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C