RN731JTTD8451F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8451F25
Description
RES 8.45K OHM 1% 1/16W 0603
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
8.45kOhm
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8451F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8451F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C