RN731JTTD8451F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8451F100
Description
RES 8.45K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
8.45kOhm
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD8451F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8451F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C