RN731JTTD8451F10
Mfr.Part #
RN731JTTD8451F10
Description
RES 8.45K OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.45kOhm
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Datasheets
RN731JTTD8451F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8451F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C