RN731JTTD8451D50
Mfr.Part #
RN731JTTD8451D50
Description
RES 8.45K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
8.45kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C