RN731JTTD8451D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8451D25
Description
RES 8.45K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
8.45kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm