RN731JTTD8451D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8451D100
Description
RES 8.45K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.45kOhm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD8451D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8451D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C