RN731JTTD8451C10
Mfr.Part #
RN731JTTD8451C10
Description
RES 8.45K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
8.45kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.25%
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
2
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD8451C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8451C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C