RN731JTTD8451B50
Mfr.Part #
RN731JTTD8451B50
Description
RES 8.45K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Case Code (Imperial) :
Resistance :
8.45kOhm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD8451B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8451B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C