RN731JTTD8451B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8451B25
Description
RES 8.45K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Resistance :
8.45kOhm
Tolerance :
±0.1%
yes
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD8451B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8451B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C