RN731JTTD8451A25
Mfr.Part #
RN731JTTD8451A25
Description
RES 8.45K OHM 0.05% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Resistance :
8.45kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD8451A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8451A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C